ABD'nin YPG`ye Bütçeden Pay Ayırmasına Türkiye'den Set Tepki: İlişkiler Kopar!

10111 izlenme13 Şubat 2018
Reklamlar

ABD'nin PYD/PKK'ya Bütçeden Pay Ayırmasına Türkiye'den Set Tepki: İlişkiler Kopar!

ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'ya bütçeden pay ayırmasına Türkiye'den "İlişkileri koparacak seviyeye getirecek bir yaklaşım!" yorumu geldi.

ABD'nin bütçeden terör örgütü PYD/PKK'ya 550 milyon dolarlık pay ayırmasına Türkiye'den ilk tepki geldi. TRT'de katıldığı programda yaşanan gelişmeyi değerlendiren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, " Bu tutum iki ülke arasındaki ilişkileri neredeyse koparacak seviyeye getirecek bir yaklaşım." dedi.

"DEĞİŞİKLİK YOK"

İşte Çavuşoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

ABD'nin Türkiye ile hareket etmesi, terör örgütü olarak gördüğümüz PKK/PYD/YPG'ye karşı Türkiye'nin yanında yer alması gerekir. Amerika'nın bu tutumu devam ediyor. Amerika'nın kendi içinde, bu noktada farklı beyanatların ortaya çıktığını görüyoruz. Yıllardan beri yaptıklarının doğru olmadığını söylüyoruz ama bu noktada bir değişiklik yok.

"İLİŞKİLERİ KOPARACAK YAKLAŞIM"

Son günlerde bir diplomasi trafiğinin arttığına şahit oluyoruz. McMaster geldi, Tillerson cuma günü burada olacak. Türkiye açısından durum çok net. ABD, PYD ve PKK ile orada devam ediyor biz de bölgeyi teröristlerden temizleyeceğiz diyoruz. Bu noktadaki tavrımız net. ABD'nin bu tutumunu devam ettirmesi bizim açımızdan zaten tanıdığımız, bildiğimiz ama iki ülke arasındaki ilişkileri neredeyse koparacak seviyeye getirecek bir yaklaşım.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD’li uzmanlardan yeni buluş: Tankları görünmez yapan duman bombası Kürtlerin bağımsız devleti olmalı... KADINA ŞİDDET UYGULAYAN VATANDAŞIN SAVUNMASI... TAM İBRETLİK..! MUTLAKA İZLEYİP PAYLAŞIN... ABD’den Türkiye’nin ‘Afrin’de kimyasal kullandığı’ iddialarına dair açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ALMANYA ve FİNLANDİYA`dan ACİL EFRİN ÇAĞRISI