Reklamlar

TARİH SENİ DÜŞÜK ÇOCUK OLARAK YAZACAK..

"Burada, açıkçası Kürt karşıtlığı üzerine her söylenilene evet deme gibi bir hâl var"

TBMM Genel Kurulu’nda yaklaşık 20 saat süren İttifak kanun teklifi görüşmelerinde tansiyon hiç düşmedi. AKP ve MHP,  ortak hazırladıkları teklifini savunurken, CHP ve HDP muhalefet etti. AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın sözlerinin ardından, "Bir tek siz mi Kürt'sünüz ya! Elinizdeki Kürt kanıyla ne konuşuyorsunuz? Nereniz Kürt sizin ya?” dedi. 

HDP'li Beştaş, “Burada, açıkçası Kürt karşıtlığı üzerine, iktidarı bırakmama üzerine, ilelebet iktidarda kalacakmış gibi her söylenilene evet deme gibi bir hâl var” sözlerini sarf etti.

Meral Danış Beştaş (Devamla) - Bu koalisyonla ilgili gerçekten Erdoğan'ın, eski başbakanların, Hükûmet yetkililerinin o kadar çok aleyhte, ağza alınamayacak sözleri var ki yüzde 10 barajını kaldırmadıklarında da "istikrar" diyorlardı. İstikrar yani en önemli şey istikrar. Fakat ben bir basın açıklamasında… Sayın Bahçeli buradayken de söyleyeyim, asla kötü değil, tam tersine onore edecek bir şey söyleyeceğim. Herkes diyordu ya "MHP, AKP'nin kuyruğuna takıldı." Affınıza sığınarak… Ya, yanlış değerlendiriyorsunuz, MHP, AKP'nin kuyruğuna falan takılmadı, eğer kuyruğa takılan biri varsa o da AKP'dir, sonuçta AKP, MHP'lileşmiştir dedim. Bunu altı yedi ay önce söylemiştim ve gerçekten her geçen gün bu sözümüz doğrulandı. Şu anda, Sayın Bahçeli'nin sözleri ertesi gün Hükûmet yetkilileri tarafından kabul görüyor. Bu da kendisinin bence -yani şahsi olarak söylüyorum- siyasetteki başarısıdır. Nedir bu koalisyon? Başta Kürt karşıtlığı üzerinedir. Erdoğan'a bozkurt işareti de yaptırıldı yani bozkurt işareti yapmayan bir bizim eş genel başkanlarımız kaldı. Yakında herkes… Kurdu görünce Kürt oluyorlar.

Şimdi, burada, açıkçası Kürt karşıtlığı üzerine, iktidarı bırakmama üzerine, ilelebet iktidarda kalacakmış gibi her söylenilene "Evet." deme gibi bir hâl var.

Mehmet Metiner (İstanbul) - Yalan söylüyorsunuz, yalan!

...
Reklamlar
13 Mart 2018
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakın Bu defa Erdoğan'ı Kim kandırdı..?