Reklamlar

Tillerson! YPG'ye silah vermedik...

Bugün Ankara'da olacak olan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, son dakika açıklamasında "YPG'ye asla ağır silah vermedik, dolayısıyla geri alacak birşey yok" dedi.                                                                                                           

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'ye geliyor... Türkiye yolunda skandal bir son dakika açıklaması yapan Tillerson, YPG'ye hiçbir zaman ağır silah vermediklerini dolayısıyla geri alacak birşey de olmadığını iddia etti...
Türkiye'ye doğru yola çıkmadan önce Lübnan'da basının karşısına geçen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, “ABD hiçbir zaman YPG'ye asla ağır silah vermedi. Hiç ağır silah vermedik, bu yüzden geri alınacak şey yok" dedi. ABD Dışişleri Bakanı, "Türkiye ile ana hedeflerimiz tamamen ortak" ifadelerini kullandı.
Bugün Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüşen ABD Savunma Bakanı Metsis de "YPG'yi PKK'dan ayırabileceklerini hatta PKK'ya karşı savaştırabileceklerini" söylemişti. Canikli de bunun üzerine "Bu gerçekçi ve rasyonel değil" karşılığı vermişti.
Tillerson'un "hiçbir zaman vermedik" dediği ağır silahları ABD Başkanı Donald Tramp'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmedeki sözleri ve YPG'nin paylaştığı o silahların görüntüleri yalanlıyor...
Reklamlar
15 Şubat 2018
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BM komiseri: Savaşmaya hakkınız var