Reklamlar

YPG EFRÎN’DE SON 24 SAAT

YPG son 24 saatin savaş bilançosunu açıkladıEfrîn’de son 24 saatlik savaş bilançosunu açıklayan QSD, işgalci güçlere ait 2 panzer ve bir askeri aracın imha edildiğini, 2 çetenin öldürüldüğünü ve 5 çetenin de yaralandığını duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD),  Türk devletinin barbarca saldırılarına sergilenen Çağın Direnişi’nin son 24 saatlik bilançosunu açıkladı. Açıklamada 2 panzer ve bir askeri aracın imha edildiği, 2 çetenin öldürüldüğü ve 5 çetenin de yaralandığını belirtildi. QSD’nin ayrıntılı açıklaması şöyle:

“Efrîn/kent merkezi

Türk ordusu saat 12:00’da kent merkezine bağlı Ênhecerê köyüne yönelik top atışları ile saldırı gerçekleştirdi.

Cindirês

Türk devleti ve bağlı terör grupları Cindirês ilçe merkezini saat 15:00’dan akşam saatlerine kadar ağır silahlarla hedef aldı.

Dün Dêwa köyü üzerinden ilerlemek isteyen türk ordu güçlerimizin müdahalesiyle karşılaştı. Bölgede güçlerimiz ile işgalci ordu arasında yaşanan çatışmalar saat 11:00’a kadar devam etti. Bugün de öğle saatlerinde bölgede ilerlemek isteyen işgalci ordu ile güçlerimiz arasında çatışma çıktı. Bölgedeki çatışmalar halen devam ediyor. Öte yandan işgalci ordu Til Silor köyünü ağır silahlarla bombaladı. Köye yönelik bombardıman halen devam etmektedir.

Şera

Şera ilçesine bağlı köyler dün öğlen saatlerinden gece saatlerine kadar ağır silahlar ile bombalandı. Top atışları yoğunluklu olarak Çema ve Omera köylerine yönelik gerçekleştirildi.

Sarincek ve Duraqliya köylerinden ilerlemek isteyen işgalci güçler savaşçılarımızın cevabıyla karşılaştı ve ardından bölgede şiddetli çatışmalar yaşandı. Bu bölgelerdeki çatışmalar halen devam etmektedir. Savaşçılarımız devam eden çatışmalar esnasında BMB tipi bir panzeri imha etti.
Reklamlar
15 Şubat 2018
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Belçika'dan Efrin açıklaması